Firmy niezadowolone z rządu

opublikowano: 30-09-2014, 00:00

Działalność rządu Donalda Tuska na rzecz poprawy sytuacji firm aż 88 proc. mikro- i małych przedsiębiorców oceniło jako niekorzystną albo nieodczuwalną — wynika z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net

Najwięcej, bo aż 47,7 proc. właścicieli mikro- i małych firm, uważa, że działania rządu z ostatniego roku nie wpłynęły w żaden sposób na ich biznes. Natomiast 40,5 proc. przedsiębiorców ocenia, że te działania miały wpływ negatywny. Zaledwie 12 proc. przedsiębiorców uznało, że wprowadzone zmiany regulacyjno-prawne pozytywnie przełożyły się na prowadzenie biznesu w ciągu ostatniego roku.

Największe bolączki mikroi małych firm w I połowie 2014 r. dotyczą ostatnich zmian w podatku VAT, wysokich kosztów pracowniczych i wzrostu płacy minimalnej. Niezmiennie przedsiębiorcy skarżą się na za wysokie koszty ZUS i podatków. Powodem niezadowolenia jest również brak działań, które rząd mógłby podjąć, aby polepszyć sytuację sektora MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane