Fitch: rating BBB dla obligacji Polish Retail Properties Finance

18-09-2003, 14:47

Agencja Fitch nadała ‘oczekiwany’ rating ‘BBB’ obligacjom spółki Polish Retail Properties Finance o wartości 74 mln EUR. W wydanym komunikacie podkreśliła, że to pierwsza w Polsce sekurytyzacja dotycząca nieruchomości komercyjnych oraz pierwsza transakcja sekurytyzacji aktywów, która otrzyma rating międzynarodowy.

- Transakcja ta jest sekurytyzacją portfela nieruchomości komercyjnych w Polsce, będącego własnością spółki DTC Real Estate S.A. Pod względem wartościowym portfel jest skoncentrowany w centralnej części Warszawy, przy czym trzy budynki stanowią 59,8% wartości całego portfela. Istnieje również znaczna koncentracja najemców, gdyż przychody pochodzące od dwóch największych najemców stanowią 47,9% całości przychodów z najmu, a od pięciu najemców 75,9%. Wskaźnik wartości kredytu do wartości nieruchomości (LTV) wynosi 57,1% na początku transakcji i wraz z amortyzacją obligacji oczekuje się, że zmniejszy się do 50,4% w dniu zapadalności – głosi komunikat Fitcha.

DTC Real Estate ma przeznaczać przychody z najmu powierzchni nieruchomości na spłatę odsetek i kapitału kredytu udzielonego jej przez Polish Retail Properties Finance. Kredyt będzie zabezpieczony bezpośrednio i pośrednio hipotekami na majątku i cesją należności pochodzących z umów najmu oraz zastawem rejestrowym na przedsiębiorstwie i rachunkach DTC Real Estate.

Rating oczekiwany jest ratingiem nadanym na podstawie informacji dosępnych w momencie jego wydawania, poinformował Fitch. Ostateczny rating będzie uzależniony m.in. od pozytywnych niezależnych opinii prawnych.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Fitch: rating BBB dla obligacji Polish Retail Properties Finance