Francja: promocja Nutelli obudziła w klientach zwierzęta

opublikowano: 25-01-2018, 18:42
aktualizacja: 25-01-2018, 18:43

We francuskich supermarketach Intermarche wybuchała w czwartek histeria, a klienci zachowywali się jak zwierzęta, donoszą media. Spowodowała to oferta Nutelli po promocyjnej cenie.

Obniżka ceny Nutelli o 70 proc. do 1,40 EUR za słoik obudziła we Francuzach zachowania przypominające szał zakupów, który ogarnia Amerykanów w tzw. Czarny Piątek. 

- Byli jak zwierzęta. Kobieta była ciągnięta za włosy, starsza pani niosła zgrzewkę na swojej głowie, inna miała zakrwawione ręce. To było straszne – powiedział dziennikowi Le Progres jeden z uczestników zdarzeń. 

 
W miejscowości Ostricourt w północnej Francji wezwano policję kiedy doszło do bójki na pięści między klientami. Podobnie miało być w wielu innych miejscowościach.

- Próbowaliśmy rozdzielać klientów, ale obrywaliśmy od nich – powiedział jeden z pracowników supermarketu.

„Potrzebujemy innego systemu”, stwierdził inny.  

W Intermarché w Saint-Cyprien na południu Francji klienci rzucili się na pracownika supermarketu przewożącego paletę Nutelli. 

Nie wszyscy jednak potwierdzają alarmistyczny ton doniesień mediów. Menedżer supermarketu Intermarché w  Rive-de-Gier powiedział, że są one „całkowicie nieprawdziwe”. 

- Było mnóstwo ludzi, wiele hałasu, ale doniesienia o przemocy są dla mnie całkowitym zaskoczeniem. Nie są prawdziwe – powiedział, określając promocję jako „sukces”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu