Francuski restaurator zakazał komórek, ketchupu i Coca-Coli

opublikowano: 03-10-2017, 13:15
aktualizacja: 03-10-2017, 13:16

Właściciel restauracji na południu Francji wprowadził w swoim lokalu zakaz korzystania przez gości z telefonów komórkowych, co miałoby ożywić atmosferę, informuje thelocal.fr.

Zobacz więcej

Restauracja Petit Jardin

Google Maps

Ponadto restauracja Petit Jardin zaprzestała serwowania ketchupu oraz Coca-Coli.
Hean-Noël Fluery, który jest właścicielem niewielkiej restauracji we wsi Saint-Guilhem-le-Désert podkreśla, że zakaz ma przede wszystkim na celu zapewnienie biesiadnej atmosfery w lokalu.

W przypadku złamania zakazu wykorzystywany jest system zaczerpnięty z futbolu – kelner nie zawaha się użyć gwizdka i żółtej kartki, gdy zobaczy gościa korzystającego z komórki. Ponowne upomnienie oznacza już czerwoną kartkę oraz prośbę o opuszczenie restauracji.

Pracownicy Petit Jardin już wyprosili kilku gości.

- Niektórzy odmówili odłożenia swoich telefonów. Powiedzieli, że nie podoba im się ta zasada i wyszli. Nie przeszkadza mi to. Wolę, żeby jedli w innej restauracji. We wsi są trzy – powiedział Hean-Noël Fluery w rozmowie z The Local.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Francuski restaurator zakazał komórek, ketchupu i Coca-Coli