Fundusz hedgingowy okazał się piramidą

opublikowano: 05-10-2017, 18:55
aktualizacja: 05-10-2017, 18:56

Michael Scronic z Nowego Jorku został aresztowany pod zarzutem, że jego fundusz hedgingowy w rzeczywistości był piramidą finansową.

Scronic miał oszukać rodzinę i znajomych na 19 mln USD, którzy przekazali pieniądze do jego rzekomego funduszu hedgingowego Scronic Macro Fund. Okazało się jednak, że wykorzystał pieniądze do celów osobistych, m.in. opłacania hipoteki w domu wakacyjnym w popularnym kurorcie narciarskim. Za każdy z przedstawionych mu zarzutów grozi mu kara maksymalnie 20 lat więzienia.

Scronic raportował zysk w każdym kwarale z wyjątkiem jednego od kwietnia 2010 roku. Śledztwo wykazało, że w rzeczywistości w każdym kwartale, z wyjątkiem pierwszego, notował stratę. Prawdziwa natura jego bizensu wyszła na jaw kiedy co najmniej czterech klientów w czerwcu zażądało niemal jednocześnie wypłaty 1,5 mln USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu