Fundusz kupił katalog 145 piosenek Shakiry

opublikowano: 13-01-2021, 10:07

Tydzień po nabyciu praw do utworów m.in. Neia Younga, Hipgnosis Songs Fund zainwestował w katalog 145 piosenek kolumbijskiej gwiazdy muzyki pop, Shakiry.

Wartości transakcji nie ujawniono. Fundusz z Londynu intensywnie skupuje prawa do popularnych piosenek. W ubiegłym tygodniu ogłosił inwestycję w twórczość producenta Jimmy’ego Iovine’a, gitarzysty zespołu Fleetwood Mac Lindsey’a Buckinghama, oraz Neila Younga.

Hipgnosis, który przekonuje, że popularne piosenki gwarantują stały dochód w związku z rozwojem usług streamingowych na świecie, zebrał ponad 1,05 mld GBP kapitału od inwestorów. W grudniu fundusz sygnalizował, że rozważa pozyskanie nowego w związku z planem nabycia nowych katalogów utworów.

W wydanym komunikacie Shakira pisze, że Hipgnosis prawdziwie docenia artystów i to, co tworzą, oraz jest sojusznikiem autorów piosenek, który dba o to, aby nadal były słuchane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane