Fundusz private equity chce zainwestować w All Blacks

opublikowano: 12-01-2021, 06:56

Amerykański fundusz Silver Lake rozmawia o przejęciu części udziałów All Blacks, czyli reprezentacji Nowej Zelandii w rugby, trzykrotnego zwycięzcy mistrzostw świata.

All Blacks to kolejna ofiara pandemii. Zasoby finansowe drużyny zmniejszyły się o połowę w 2020 roku z powodu ograniczeń wprowadzonych na świecie. Zmusiło to ją do poszukiwania nowych źródeł pieniędzy. Nieoficjalnie mówi się, że Silver Lake jest zainteresowany 15 proc. udziałów w All Blacks w transakcji wyceniającej drużynę na ok. 2 mld USD. Sky News twierdzi, że negocjacje wciąż trwają, a ewentualna decyzja może zostać ogłoszona jeszcze w styczniu.

BBC przypomina, że zarządzający ok. 75 mld USD Silver Lake już inwestował w sport, m.in. City Football Group, właściciela klubu Manchester City, a także zespoły sportowe z USA, Australii, Japonii, Hiszpanii i Urugwaju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane