Fundusze hedgingowe szykują się do gry przeciwko bitcoinowi

opublikowano: 04-12-2017, 14:18
aktualizacja: 04-12-2017, 14:19

Fundusze hedgingowe oczekują na uruchomienie handlu kontraktami terminowymi na bitcoina, aby móc zacząć grać na spadek jego kursu.

Chęć uruchomienia kontraktów futures na bitcoina ogłosiły CME Group Inc., Cboe Global Markets Inc. i Nasdaq Inc. 

Bitcoin
fot. Bloomberg

- Kontrakty futures redukują „tarcie” jeśli chodzi o grę na spadek bardziej niż w przypadku gry na wzrost, więc prawdopodobnie wynik netto będzie „niedźwiedzi” – powiedział prof. Craig Pirrong z Uniwersytetu Houston. – Pojawienie się tego instrumentu, który pozwoli obstawiać spadek, może sprowadzić cenę bitcoina trochę bliżej rzeczywistości – dodał.

Lou Kerner, partner w Flight VC, który inwestuje w kryptowaluty podkreśla, że niektórzy widzą rynek bitcoina jako „jedną z największych okazji zarabiania na spadku”.

- Jest mnóstwo nawiedzonych, wielu ludzi, w tym ja, którzy uważają, że to najwspanialsza rzecz, która zdarzyła się w historii ludzkości. Jest mnóstwo ludzi, którzy uważają, że to bańka spekulacyjna i piramida. Oczywiście, każda ze stron nie może mieć racji – powiedział.

Kontrakty na bitcoina zadebiutują na CME za dwa tygodnie, 18 grudnia. Nasdaq planuje rozpoczęcie notowania ich w przyszłym roku. Cboe nie podało żadnego terminu.

Ari Paul, współzałożyciel funduszu hedgingowego  BlockTower Capital i były zarządzający portfelem powierniczym Uniwersytetu Chicago podkreśla, że ludzie robią błąd zakładając iż bictoin, przy jego olbrzymiej zmienności, jest łatwym zyskiem dla grających na spadek kursu.

- Choć niektórzy traderzy nie mogą doczekać się możliwości gry na spadek kursu bitcoina i zrobią to zaraz po uruchomieniu kontraktów futures, jest dużo więcej pieniędzy czekających równie niecierpliwie na możliwość gry na kontraktach w oczekiwaniu na wzrost kursu – stwierdził. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane