Fundusze uwidoczniły skalę tureckiego krachu

opublikowano: 15-08-2018, 22:00

Nie tylko wycena z piątku 10 sierpnia, ale również z poniedziałku 13 sierpnia odzwierciedliła w polskich funduszach inwestycyjnych skalę załamania na tureckim rynku finansowym.

Najdobitniej widać to po typowych funduszach akcji tureckich. Według wyceny z 10 lipca, najgorszy z nich stracił w jeden dzień prawie 10 proc. W poniedziałek dwa zostały jednak przecenione po około 16 proc. Niemal 3 proc. stracił też fundusz obligacji, który na koniec 2017 r. informował o zainwestowaniu nad Bosforem około 20 proc. aktywów. Dwa fundusze tzw. Nowej Europy również poniosły straty z przedziału 2-3 proc. Jeden był jednak na plusie. Można domniemywać, że odpowiednio wcześnie zredukował zaangażowanie w kraju Recepa Erdog˘ana. Część funduszy zapowiadała to co najmniej od wiosny, ale faktyczną skalę zmiany struktury portfela trudno na razie ocenić. Nie są jeszcze dostępne sprawozdania finansowe za pierwsze półrocze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy