Furman pokieruje ekonomistami Białego Domu

opublikowano: 11-06-2013, 07:26

Wieloletni doradca prezydenta Baracka Obamy został przez niego mianowany na stanowisko głównego ekonomisty Białego Domu, informuje CNBC.

Jason Furman kierując Radą Doradców Ekonomicznych, zastąpi Alana Kruegera. Ten ma powrócić na Uniwersytet Princeton, gdzie jako profesor będzie kontynuował badania naukowe.

Jason Furman i Barack Obama (fot. Bloomberg)
Jason Furman i Barack Obama (fot. Bloomberg)
None
None

Furman może pochwalić się doktoratem z ekonomi zdobytym na znanym Uniwersytecie Harvarda. Był współautorem programu stymulacji amerykańskiej gospodarki, który był wdrażany podczas pierwszej kadencji prezydenta Obamy.

Brał również udział w pracach nad reformą systemu opieki zdrowotnej, którą firmuje Barack Obama, a także w negocjacjach podatkowych i budżetowych z ustawodawcami w Kongresie.

W latach 1999-2000 Furman był specjalnym asystentem prezydenta Billa Clintona w Krajowej Radzie Gospodarczej. Pracował razem ze słynnym ekonomistą Josephem Stiglitzem w Banku Światowym. Obamie doradza od 2008 r. Do tej pory był asystentem prezydenta do spraw polityki gospodarczej i pierwszym zastępcą dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej (NEC) przy Białym Domu, która jest kierowana przez Gene Sperlinga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane