Futures spadają w oczekiwaniu na inflację CPI

WST
14-03-2008, 13:11

Kontrakty na indeksy amerykańskich giełd znów spadają. Po czwartkowym, zaskakująco udanym finiszu sesji na Wall Street, takie zachowanie futures wskazuje na nerwowość panującą wśród inwestorów i brak zdecydowania w którą stronę pchnąć indeksy.

Ostrożność może uzasadniać wyczekiwanie na przewidzianą na godzinę 13.30 polskiego czasu prezentacje danych o inflacji CPI w lutym. Wczoraj o tej porze bardzo niemiło zaskoczył odczyt wskaźnika dynamiki sprzedaży detalicznej i zapewne część graczy boi się kolejnej negatywnej niespodzianki. Wczorajsza sesja pokazuje jednak, że sytuacja w jednej chwili może diametralnie się zmienić, bo cuda to także domena Wall Street. Nie tylko GPW.

Już w trakcie sesji, po pół godzinie handlu poznamy także wstępny odczyt indeksu nastrojów Uniwersytetu Michigan za marzec, zaś pod koniec dnia swoje „trzy minuty” będzie miał Ben Bernanke, szef Fed, który odniesie się do obecnej sytuacji na rynkach.

Około godziny 13.05 futures na S&P500 spadały o ponad 7 pkt, na DJ o 67 pkt, zaś na Nasdaq 100 o blisko 5 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Futures spadają w oczekiwaniu na inflację CPI