Futuresy na indeksy USA w dół

opublikowano: 18-08-2011, 12:40

Kontrakty na amerykańskie indeksy spadają, ponieważ obawy o perspektywy globalnego wzrostu gospodarczego oraz trwający europejski kryzys zadłużeniowy odbijają się na światowych rynkach akcji.

Futuresy na indeks Dow Jones Industrial Average spadają o 1,57 proc., na Standard & Poor’s 500 o 1,74 proc., a na Nasdaq 100 o 2,13 proc.

- Po zeszłotygodniowym odbiciu wspartym zakazem krótkiej sprzedaży w Europie, rynki akcji odczuwają ponowną presję w związku z obawami o spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego, a także brakiem zdecydowanych działań europejskich przywódców wobec problemu zadłużenia strefy euro – powiedział Michael Hewson z londyńskiego CMC Markets.

Z ważnych dla inwestorów informacji o godz. 14:30 opublikowane zostaną tygodniowe dane o nowozarejestrowanych bezrobotnych. Także o 14:30 Departament Pracy opublikuje lipcowe dane o inflacji. Wg prognoz ekonomistów mogła ona wzrosnąć o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Futuresy na indeksy USA w dół