Fuzja może pomóc Wall Street

ONO
opublikowano: 26-01-2009, 14:17

Szykuje się spokojne otwarcie tygodnia w  USA. Kontrakty terminowe na DJ nie zmieniają się, a na Nasdaq rosną o ponad 0,5 proc.

Wiadomością dnia za oceanem jest fuzja farmaceutycznych gigantów Pfizer i Wyeth. Przejęcie rywala za 68 mld USD utrzyma Pfizera na pozycji globalnego lidera. Oferent zapłaci 15-procentową premię w stosunku do kursu z piątku. Nic więc dziwnego, że akcje Wyeth drożeją, a Pfizer tanieje o 3 proc.

Po otwarciu sesji poznamy dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w grudniu. Ekonomiści liczą, że roczna sprzedaż spadnie do 4,4 mln z 4,49 mln domów w listopadzie. Poznamy też indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (oczekuje się spadku w grudniu o 0,3 proc.).

Równie ważne będą wyniki spółek, które jednak poznamy dopiero po sesji. Kwartalne raporty przedstawi aż trójka przedstawicieli Dow Jones IA: Caterpillar, McDonald’s i American Express.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane