Gangi infiltrują wojsko USA

TR
24-10-2011, 09:11

FBI, Federalne Biuro Śledcze, poinformowało, że zorganizowana przestępczość przedostała się do amerykańskiej armii – informuje portal Business Insider.

Biuro opublikowało raport, z którego oszacowań wynika, że w amerykańskich gangach jest zrzeszonych blisko 1,4 mln osób. Jest to tym samym o 40 proc. więcej niż w 2009 r.

Co ciekawe, członkowie gangów przeniknęli do amerykańskiej armii. Członkowie najistotniejszych gangów ulicznych, więziennych i motocyklowych odbywają służbę w jednostkach w USA, a także w międzynarodowych bazach wojskowych należących do USA.

FBI informuje, że gangi, w szczególności motocyklowe, aktywnie rekrutują nowych członków z grupy osób z doświadczeniem wojskowym i zachęcają do wzięcia udziału w szkoleniach militarnych w celu zapoznania się z bronią i systemami walki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Gangi infiltrują wojsko USA