Gartman: 20 USD za baryłkę ropy nadal możliwe

Niedawne ożywienie na ropie naftowej nie powinno być postrzegane jako znak, że cena osiągnęła dno, uważa amerykański wpływowy inwestor Dennis Gartman. W wywiadzie dla stacji CNBC ostrzegł, że cena 20 USD za baryłkę jest "nadal możliwa".

Wątpię, że mieliśmy już do czynienia z dnem. To co widzieliśmy ostatnio to wyłącznie książkowy przykład odbicia. Jednak nie daje się zauważyć większej wiary w znaczący ruch w górę – twierdzi Gartman, uznawany za guru inwestorów.

Wyświetl galerię [1/2]

Notowania kontraktów na ropę WTI wygasających 15 marca 2015 r. Bloomberg

Widzimy, że na rynku nadal jest duże contango (stan kiedy ceny kontraktów terminowych są wyższe od cen spotowych), a tymczasem  rosną zapasy ropy w magazynach i koszty jej składowania – dodaje Gartman,

Jako przykład na poparcie swojej tezy Gartman wskazał magazyn ropy w Cushing w stanie Oklahoma, gdzie zgromadzonych zostało szacunkowo aż 2,3 mln baryłek.

A takich magazynów jest dużo – podkreśla inwestor. 

W tym środowisku bardzo trudno jest myśleć, że potrzebne jest tylko techniczne odbicie. Sądzę, że spadki jeszcze nie wyhamowały i 20 USD jest nadal możliwe i prawdopodobne – podsumowuje Gartman.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Gartman: 20 USD za baryłkę ropy nadal możliwe