Gates: ChatGPT zmieni nasz świat

skib/, "
opublikowano: 10-02-2023, 12:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

ChatbotGPT zmieni świat, uważa Bill Gates, legendarny miliarder i współzałożyciela Microsoftu. W jego opinii, narzędzie służące do generowania odpowiedzi na pytania użytkowników ma być równie przełomowe, jak wynalezienie internetu - informuje niemiecki dziennik “Handelsbaltt”.

Fot. Kuhlmann/MSC/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0de

“Do tej pory sztuczna inteligencja potrafiła tylko czytać i pisać, ale nie rozumiała treści. Nowe programy, jak właśnie ChatGPT usprawnią pracę w wielu biurach, pomagając przy pisaniu faktur, czy listów. To zmieni nasz świat” - zapewnił Gates podczas wywiadu dla “Handelsblatt”.

ChatGPT, który opracował amerykański startup Open AI i jest wspierany przez Microsoft ma opinię najszybciej rozwijającej się aplikacji w historii, zauważa Reuters. Narzędzie potrafi m.in. pisać wiersze, prozę i tworzyć żarty oraz jest w stanie udzielać odpowiedzi na szereg pytań związanych z wiedzą na temat świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane