Gawłowski: Wiceminister środowiska Trzeciak podał się do dymisji

PAP
opublikowano: 10-01-2009, 15:15

Wiceminister środowiska Maciej Trzeciak złożył w tym tygodniu do ministra środowiska Macieja Nowickiego swoją dymisję - poinformował w sobotę w Szczecinie dziennikarzy inny wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Jak dodał Gawłowski, prawdopodobnie Nowicki - w związku z decyzją Trzeciaka - w najbliższym czasie wystąpi do premiera z wnioskiem o odwołanie wiceministra.

Gawłowski poinformował także, że wiceminister swoją dymisję uzasadnił sprawami osobistymi. Powiedział też, że rezygnacja ze stanowiska ma związek ze sprawą, którą w grudniu ubr. opisywały media.

Wg niektórych mediów Trzeciak, dzięki fikcyjnemu meldunkowi we wsi w Zachodniopomorskiem, nabył 206 ha ziemi w przetargu, jaki Agencja Nieruchomości Rolnych w Reczu (Zachodniopomorskie) ogłosiła w popegeerowskich wsiach Nętkowo i Grabowiec. Miał na tym, jak podawały media, zarobić duże pieniądze - pobierał unijne dopłaty do upraw orzecha włoskiego.

"Dymisja ma związek ze sprawą ostrych medialnych ataków na wiceministra, który - choć podkreślał, że żadnego prawa nie złamał - zdecydował się nie obarczać swoimi prywatnymi sprawami rządu, któremu bardzo dobrze życzy" - wyjaśnił Gawłowski.

Pytany kiedy może zapaść ostateczna decyzja w sprawie Trzeciaka odparł, że zarówno minister Nowicki jak i on sam poprosili Trzeciaka, by dokończył "parę spraw". Bo Trzeciak do tej pory wywiązywał się ze swoich obowiązków bardzo dobrze - podkreślał Gawłowski.

Po medialnych doniesieniach ws. Trzeciaka premier Donald Tusk informował, że zlecił zbadanie sprawy wiceministra, i jeśli pojawią się w niej wątki korupcyjne, zostanie on zdymisjonowany.

Sam Trzeciak zaś twierdził, że jego udział w przetargu na zakup ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych był zgodny z prawem, a informacje mediów na ten temat uważa za nierzetelne.

Sprawę Trzeciaka bada także minister ds. walki z korupcją Julia Pitera. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane