Gazele 2017: Dwa podejścia do aut

opublikowano: 26-12-2017, 22:00

III MIEJSCE W RANKINGU GAZELE BIZNESU 2017 — AVANTI Z WARSZAWY

Mimo rynkowych zawirowań branża motoryzacyjna okazała się przychylna dla firmy.

Historia spółki zaczęła się w 1999 r. Na początku działała w Piasecznie jako dealer Fiata. Wraz z Carservisem, spółką matką, budowała pozycję sprzedawcy i serwisanta samochodów. Avanti powstała, kiedy dealerzy sprzedawali rocznie prawie 640 tys. nowych samochodów. W 2004 r. miała już trzy punkty sprzedaży. Ze względu na zawirowania rynku i zwiększającą się liczbę używanych aut sprowadzanych z zagranicy Avanti wycofała się z działalności dealerskiej. Szybko dostała jednak drugą szansę.

— W roku 2011 Avanti wycofała się z dealerki i ograniczyła swoją aktywność do wynajmu nieruchomości. Jednak dwa lata później, w trakcie przebudowy głównej siedziby holdingu Carservis, powstała możliwość nawiązania współpracy z koncernem PSA Peugeot — Citroen. Po zakończeniu inwestycji oraz spełnieniu wymaganych standardów we wrześniu 2014 r. spółka rozpoczęła nowy etap działalności dealerskiej w ramach sieci handlowej marki Citroen — wspomina Tomasz Gajewski, prezes zarządu Avanti.

Dzisiaj, w nowej siedzibie przy ul. Połczyńskiej 33 w Warszawie, Avanti zajmuje się sprzedażą samochodów osobowych i dostawczych, nowych i używanych, zatrudnia ponad dwadzieścia osób, a jej obroty wzrosły aż pięćdziesięciokrotnie, w porównaniu z rokiem 2013.

— Tak dużą dynamikę wzrostu zawdzięczamy przede wszystkim zmianie charakteru działalności, ale bez zaangażowania i rzetelności pracowników nie udałoby się tego osiągnąć. Mamy też świadomość, że w naszej branży kluczem do sukcesu jest zapewnienie usług na jak najwyższym poziomie — zauważa Tomasz Gajewski.

Nie bez znaczenia jest wsparcie holdingu Carservis. Zapewnia swoim spółkom m.in. wsparcie informatyczne, księgowe i kadrowe. Ponadto stanowi zaplecze, jeśli chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze oraz pośrednictwo kredytowe i ubezpieczeniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu