Gazele 2017: Innowacje w szklarni

opublikowano: 26-12-2017, 22:00

W rozwoju firmy z Rogoźnika pomogły dotacje dla rolników i preferencyjne kredyty.

W związku z rozwojem gospodarki pojawiło się zapotrzebowanie na modernizację gospodarstw ogrodniczych. Potrzebne im były kurtyny cieniująco-termoizolacyjne, dzięki którym można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Potem pojawiło się zapotrzebowanie na stoły do produkcji roślin i całe obiekty do wymiany starych.

Agro-Sur ma pełną gamę własnych produktów, które tworzy od projektu i montuje u klienta pod klucz lub oferuje do własnego montażu. Są to m.in. cieplarnie, szklarnie, systemy sterowaniaklimatem, nawadniania, ogrzewania i centra ogrodnicze. Motorem rozwoju ogrodnictwa były dotacje dla rolników i kredyty preferencyjne.

Pozwoliło im to szybko zmodernizować gospodarstwa, a dla firmy z Rogoźnika tworzyło idealne warunki do rozwoju. Spółka ciągle wprowadza nowe rozwiązania techniczne. Ma biuro projektowe, warsztaty mechaniczny, elektryczny, automatyki, dział montażu i serwisu. Obserwuje rynek i stara się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów.

— Widzimy, jak z pasji i ogromnego zaangażowania powstają na naszych oczach najlepsze ogrodnicze i szkółkarskie tradycje. Dlatego od początku działalności naszą ideą jest zapewnienie dostępu do najnowocześniejszych urządzeń ogrodniczych oraz udostępnianie nowoczesnych technologii klientom — mówi Małgorzata Surowiec, prezes Agro-Suru.

— Duże znaczenie dla klientów ma wykonanie całej inwestycji od projektu po gotową szklarnię oraz zapewnienie serwisu podczas eksploatacji — dodaje Tomasz Kokoszka, wiceprezes Agro-Suru. Firma uzyskała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001- -2000, co pozwala jej konkurować na rynkach Unii. W 2007 r. otrzymała zaś znak jakości „Europejski Standard”. Plany dotyczą umacniania pozycji na rynkach i rozwoju technicznego produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu