Gazele Biznesu, na start!

JAROSŁAW JAWORSKI prezes Coface
opublikowano: 11-06-2017, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA

Tradycyjnie od siedemnastu lat czerwiec jest dla firmy Coface sygnałem, że czas rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji rankingu „Gazele Biznesu”. Lista firm, które znajdą się w najnowszym zestawieniu, powstanie na podstawie analizy ich wyników finansowych za lata 2014-16. Otoczenie gospodarcze było w tym okresie bardzo zmienne. Rok 2014 był dla polskiej gospodarki na tle otoczenia zewnętrznego udany, rynek rozwijał się stabilnie, a PKB wzrósł do 3,4 proc. W 2015 r. było jeszcze lepiej, bo wzrost PKB sięgnął 3,8 proc. W 2016 r. polska gospodarka znacznie jednak spowolniła, dynamika PKB spadła do 2,7 proc., a liczba upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw wzrosła. Czy znajdzie to odzwierciedlenie w tegorocznym rankingu? Przekonamy się w grudniu, kiedy zostaną opublikowane wyniki.

JAROSŁAW JAWORSKI prezes Coface
Zobacz więcej

JAROSŁAW JAWORSKI prezes Coface ARC

Przez najbliższe miesiące będziemy weryfikowali dane firm, które spełnią ostre i niezmienne od lat kryteria. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich przedsiębiorstwach i to ona jest podstawą przygotowania rankingu. Ponadto weryfikujemy wyniki kandydujących do zestawienia firm, które nadsyłają aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. A zgłoszeń z roku na rok przybywa. Przedstawiciele małych i średnich firm zdają sobie sprawę, że przejrzystość prowadzenia biznesu się opłaca, a obecność w rankingu może im pomóc w kontaktach z kontrahentami. Znalezienie się wśród Gazel Biznesu, czyli najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw, zwiększa ich wiarygodność i jest dla partnerów biznesowych sygnałem, że przedsiębiorstwo wciąż się rozwija. To także prestiż i swoisty znak jakości.

Coface jako autor rankingu jest dumny, że ma tak znaczący wkład w promocję tych firm, bo sektor MSP to fundament i siła napędowa naszej gospodarki. Mam nadzieję, że liczba Gazel Biznesu w edycji 2017 przebije zeszłoroczną, choć poprzeczka została zawieszona wysoko. W zeszłorocznym rankingu znalazło się aż 4386 firm.

Już dziś zachęcam do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Udział w rankingu jest bezpłatny. Na Państwa zgłoszenia czekamy do końca września 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAROSŁAW JAWORSKI prezes Coface

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu