Gazobudowa chce sprzedać hotel

Kajetan Sroka
26-01-2001, 00:00

Gazobudowa chce sprzedać hotel

Gazobudowa z Zabrza ogłosiła przetargi na sprzedaż dwóch budynków: hotelu i restauracji. Nieruchomości znajdują się w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej.

Hotel jest położony na działce o powierzchni 2,8 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 1,7 tys. mkw. Jego cenę wywoławczą ustalono na 1,5 mln zł.

— Czterokondygnacyjny budynek powstał w 1997 r. Początkowo miał pełnić funkcje internatu, jednak później powstał tam hotel robotniczy. Obecnie obiekt funkcjonuje jako ogólnodostępny hotel, jednak ewentualny nabywca będzie mógł go wykorzystać wedle własnego uznania — mówi Zygmunt Kowalik z Gazobudowy.

Przedmiotem drugiego przetargu jest nieruchomość o powierzchni około 1,1 tys. mkw. wraz ze znajdującą się na jej terenie restauracją.

— Restauracja składa się z trzech sal, w tym bankietowej i konferencyjnej. Cena wywoławcza wynosi 1,6 mln zł — mówi Zygmunt Kowalik.

Rozstrzygnięcie przetargów ma nastąpić 16 lutego 2001 r. KS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gazobudowa chce sprzedać hotel