Gdy inni zwalniają, Alibaba chce zatrudniać

opublikowano: 26-05-2023, 15:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka zaliczana do przedstawicieli branży technologicznej wbrew trendowi zamierza stworzyć wiele nowych miejsc pracy.

Alibaba Group Holding opublikowała raport, w którym stwierdziła, iż podsumowując dane ze wszystkich filarów biznesu będzie zmuszona utworzyć 15 tys. nowych etatów. Pierwszy krokiem w kierunku realizacji celu będzie zatrudnienie 3 tys. absolwentów studiów wyższych. Dalsze działania będą podejmowane już po planowanym podzieleniu działalności na sześć części. Alibaba Cloud, jeden z największych oddziałów spółki, połączy się z biznesem logistycznym Cainiao oraz działem e-commerce, co może pomóc w uzyskaniu finansowania i ewentualnego listingu giełdowego jako odrębnego podmiotu.

Kilka dni temu agencja Bloomberg poinformowała, że właśnie w oddziale Alibaba Cloud, ze względu na oczekiwane scalenie biznesów, planowane są zwolnienia, które mogłyby dotyczyć nawet 7 proc. załogi. Z doniesień wynikało, że podmiot zaoferował już części pracownikom odprawy lub propozycję przeniesienia do innego oddziału Alibaba Group Holding.

Daniel Zhang, prezes Alibaby, w raporcie całkowicie zaprzeczył informacjom Bloomberga, wskazując na rozbudowany system rekrutacji jako dowód na to, jak poważnie spółka podchodzi do kwestii zatrudnienia. Stwierdził, że w firmie nieustannie rekrutowane są nowe osoby. W sumie we wszystkich oddziałach w marcu 2023 r. Alibaba Group Holding zatrudniała 235 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane