Gdzie jeździ najwięcej aut bez OC?

DI, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
opublikowano: 14-03-2012, 13:54

W zeszłym roku zgłoszono 6,2 tys. przypadków kolizji z osobami, które nie opłaciły ubezpieczenia OC.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje w swoim raporcie, że świadczenia wypłacone osobom poszkodowanym w kolizjach z nieubezpieczonymi wyniosły 51,7 mln zł. UFG rozpoczyna kampanię uświadamiającą czym grozi niewykupienie polisy.

- W Polsce komunikacyjnego OC nie kupują przede wszystkim ludzie młodzi, głównie mężczyźni do 29 lat. Statystycznie najwięcej nieubezpieczonych mieszka w województwach: lubuskim, opolskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim.  Zazwyczaj są to osoby gorzej sytuowane. W większości przypadków średni dochód na osobę, w ich rodzinie, nie przekracza 500 złotych miesięcznie. Pracują dorywczo, prowadzą gospodarstwa rolne, są bezrobotni lub pobierają rentę. Często są na utrzymaniu rodziców, mają małe dzieci - czytamy w raporcie UFG.

Fundusz ostrzega też, że 20 proc. wypadków z udziałem pojazdów bez opłaconego ubezpieczenia spowodowali kierowcy, którzy nie są ich właścicielami. I takie osoby ponosza jednak odpowiedzialność finansową wspólnie z właścicielem.

Przeczytaj raport UFG>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Polecane