GetBack przełożył raport, ale podał szacunki

opublikowano: 15-05-2018, 23:39
aktualizacja: 16-05-2018, 00:03

Dopiero 21 maja inwestorzy będą mogli się zapoznać z raportem rocznym GetBacku i z opinią audytora - poinformowała spółka. Według szacunkowych danych, strata netto za 2017 r. wyniesie około 1 mld zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Raport miał się pierwotnie ukazać 30 kwietnia, ale zarząd spółki zdecydował o przesunięciu publikacji na 15 maja. W tym terminie też się nie udało, ponieważ spółka otrzymała dziś informację od firmy audytorskiej Deloitte, zgodnie z którą ta nie była w stanie - ze względu na wciąż trwające badanie - sporządzić opinii potwierdzającej zgodność z zasadami rachunkowości i przepisami. 

"Brak ten jest rezultatem okoliczności obiektywnych, na których wystąpienie GetBack S.A. nie miał i nie mógł mieć jakiegokolwiek wpływu (tj. firma audytorska nie zdążyła zakończyć badania, ze względu na trwające nadal prace związane z weryfikacją wycen portfeli wierzytelności oraz wartości innych aktywów, a w rezultacie przygotować wyżej wskazanej opinii do dnia 15 maja 2018 r.)" - dodano.

Opinia ma się pojawić 21 maja i wtedy też GetBack planuje publikację skonsolidowanego i jednostkowego raportu za 2017 r. 

Przypomnijmy: ze względu na brak raportu rocznego nadal zawieszone są notowania akcji i obligacji spółki. 

W oddzielnym komunikacie spółka podała, że wstępna szacunkowa skonsolidowana strata netto grupy za 2017 r. wyniesie 1 mld zł.

Będzie to konsekwencja m.in. dokonania korekt i odpisów aktualizujących aktywa, w tym portfele wierzytelności i wartości niematerialne oraz otworzenia rezerw. 

"W zakresie wyceny portfeli wierzytelności emitent określając wartość godziwą portfeli wierzytelności zastosował metodologię "stress - test" . Na wyżej wskazaną stratę składają się następujące czynniki (w nawiasie został podany ich udział procentowy w stracie): Portfele wierzytelności (60 proc.); Wartość firmy oraz wartości niematerialne (22 proc.); Rezerwy, zobowiązania warunkowe (13 proc.) oraz udział w jednostkach stowarzyszonych (5 proc.)" - podano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GetBack przełożył raport, ale podał szacunki