GetBack znów robi przegląd opcji. A aktywa topnieją

opublikowano: 18-07-2018, 19:29
aktualizacja: 19-07-2018, 07:21

Zainteresowani GetBackiem mogą mieć deja vu: nowy zarząd (podobnie jak stary na początku marca) rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Tymczasem wycena aktywów stopniała o 0,4 mld zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Zarząd Getback poinformował, że podjął 18 lipca decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, które pozwoliłyby uzdrowić sytuację spółki oraz ochronić jej wierzycieli i interesariuszy.  

- Na obecnym etapie przeglądu opcji strategicznych Emitent rozważa różnorakie opcje, w tym w szczególności opcję konwersji zadłużenia na kapitał zakładowy, opcję podwyższenia kapitału zakładowego, opcję sprzedaży poszczególnych aktywów, opcje sprzedaży poszczególnych klas aktywów, pozyskanie znaczącego inwestora – głosi komunikat wydany w środę wieczorem.

Zarząd zastrzega, że nie podjął wciąż decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji strategicznej, a także nie ma aktualnie pewności odnośnie do tego, czy podejmie takie decyzje w przyszłości. 

Na początku marca poprzedni zarząd GetBacku wydał komunikat o zbliżonej treści, co uruchomiło lawinę (nie tylko w notowaniach). Wówczas zadeklarowano potrzebę podwyższenia kapitału w związku "z oceną aktualnej sytuacji rynkowej i potencjalnych możliwości dalszego rozwoju". Zapowiedziano pozyskanie nowych inwestorów. Czytaj więcej... Ostatecznie do pozyskania inwestora nie doszło, choć jedną z planowanych emisji uchwalono (nie doszła jednak do skutku).

Po ponad czterech miesiącach wiadomo natomiast, że mniej warta jest część aktywów spółki. W wydanym w środę 18 lipca komunikacie zarząd GetBacku poinformował, że z przeprowadzonych przez spółkę analizy wynika, „że łączna skonsolidowana wartość krajowych portfeli wierzytelności Grupy Kapitałowej, w oparciu o robocze wyceny przygotowane na potrzeby wyceny certyfikatów funduszy własnych na dzień 30 czerwca 2018 r. „wynosi 1,27 mld PLN wobec 1,66 mld PLN ujętych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym na dzień 31 grudnia 2017 r.”.

- W toku roboczych wycen określono także i przyjęto na ich potrzeby, iż ERC tj. niezdyskontowana suma oczekiwanych przyszłych spłat z własnych krajowych portfeli wierzytelności Grupy Kapitałowej Emitenta wynosi 2,16 mld zł wg stanu na dzień 30 czerwca 2018 r. - głosi komunikat. - Zmiana wartości portfeli w stosunku do stanu na dzień 31 grudnia 2017 r., oprócz realizacji portfela, wynika głównie z uwzględnienia zmian regulacyjnych dotyczących przedawnienia, weryfikacji wartości portfeli prezentowanych uprzednio w cenie nabycia oraz wydłużenia horyzontu czasowego odzyskania przez GetBack S.A. w restrukturyzacji pełnej sprawności operacyjnej – poinformowała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GetBack znów robi przegląd opcji. A aktywa topnieją