Giertych wyśle komornika do Axela

DI, Presserwis
opublikowano: 15-07-2010, 09:38

Były szef Ligi Polskich Rodzin, obecnie adwokat, Roman Giertych zamierza wyegzekwować od Axel Springer Polska 350 tys. zł na publikację przeprosin za naruszający jego dobra osobiste artykuł sprzed trzech lat - donosi Presserwis.

Wydawca ”Faktu” ma zapłacić za opublikowanie w tabloidzie informacji, że rządowy samochód wozi rodziców Giertycha, wtedy wicepremiera, na zakupy, a oficer BOR nosi jego matce torby. Obok teksu była fotografia. Jak się okazało, osobą na zdjęciu nie była matka Giertycha, a samochód nie należał do BOR.

Były wicepremier wygrał z ”Faktem” oraz jego wydawcą sprawę w sądzie, jednak Axel nie spełnia warunków postanowień - nie opublikował przeprosin w ”Rzeczpospolitej”, ”Gazecie Wyborczej” oraz Interii.pl ani nie wyemitował 30-s spotu przed ”Faktami” TVN. Giertych nie dostał też 20 tys. zł odszkodowania.

"Pod koniec czerwca br. sąd uznał, że Giertych na poczet przyszłych przeprosin może się domagać od wydawnictwa 350 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. – Ale jak tylko się uprawomocni, to następnego dnia wyślę do tego wydawnictwa komornika" – cytuje Giertycha Presserwis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Presserwis

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Giertych wyśle komornika do Axela