Gigant rynku obligacji wchodzi w akcje

MD
opublikowano: 06-01-2010, 17:39

PIMCO, największe towarzystwo funduszy obligacji, wkrótce uruchomi fundusz akcji: Pimco Global Opportunities Fund.

Nowy fundusz Pimco będzie inwestował papiery wartościowe i instrumenty finansowe co najmniej trzech państw, wynika z dokumentów przedstawionych regulatorowi przez spółkę. Menedżerowie funduszu mają inwestować raczej w poszczególne spółki niż w branże.

„PIMCO to gracz z rynku obligacji, ale myślę, że ocenili iż akcje będą dawały wyższy zysk niż obligacje w przyszłości – powiedział Bloombergowi Michael Lipper, szef Lipper Advisory Services. – Dlatego zdecydowali się zabezpieczyć – dodał.

Bill Gross, zarządzający w PIMCO Total Return Fund, największym obecnie na świecie funduszem o aktywach sięgających 200 mld USD, nie jest jednak wielkim optymistą co do perspektyw rynku akcji. W jednej z ostatnich opinii, opublikowanych na stronie spółki, zdecydowanie odciął się od głosów według których jest „byczo” nastawiony wobec możliwości dalszego wzrostu cen akcji. W jego ocenie, rynki są blisko szczytu i „świeca jest już krótka”. 

MD, news.google.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gigant rynku obligacji wchodzi w akcje