Glapiński: Stopy mogą wzrosnąć w 2019 r.

opublikowano: 24-01-2018, 11:09
aktualizacja: 24-01-2018, 11:14

Stopy procentowe być może będą musiały zostać podwyższone w 2019 r. ze względu na presję płacową - powiedział Adam Gapiński, prezes NBP, cytowany przez PAP.

- Oczekuję, ze stopy nie będą musiały być podnoszone w tym roku. Jeśli stanie się tak w 2019 r., oznaczać to będzie, że gospodarka rośnie i tworzy się sytuacja, w której albo płace rosnąc zbyt szybko, albo inflacja rośnie z innych powodów, takich jak np. wzrost cen ropy naftowej - powiedział Glapiński, który podkreślił, że jeśli sytuacja będzei wymagać decyzji o podwyżce, to RPP się przed tym nie zawaha.

Adam Glapiński, prezes NBP
Zobacz więcej

Adam Glapiński, prezes NBP Marek Wiśniewski

Zaledwie wczoraj Adam Glapiński powiedział na forum w Davos:

"Członkowie Rady Polityki Pieniężnej spotykają się i rozmawiają o światowej biedzie, o globalnej sytuacji, o takich tematach jak w Davos. To jest oczywiście bardzo  interesujące, bo to są profesorowie. Ale w ogóle nie rozmawiamy o stopach procentowych" - podkreślił prezes NBP.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Glapiński: Stopy mogą wzrosnąć w 2019 r.