Globalni przywódcy według "Fortune"

"Niektórzy są sławni, inni mało znani, wszyscy mobilizują swoich zwolenników i czynią świat lepszym"

W epoce, która czuje głód przywództwa, odkryliśmy mężczyzn i kobiety, którzy cię zainspirują — niektórzy są sławni, inni mało znani, wszyscy mobilizują swoich zwolenników i czynią świat lepszym — czytamy we wstępie do rankingu opracowanego przez znany amerykański magazyn „Fortune”. Czasopismo w najnowszym numerze analizuje zagadnienie przywództwa.

FOT. iStock
FOT. iStock
None
None

Amerykanie uwielbiają listy, zestawienia i rankingi, więc nie mogło zabraknąć też listy 50 największych przywódców i liderów świata, w którym żyjemy.

Na czele rankingu magazyn „Fortune” umieścił papieża Franciszka, co zaskoczeniem nie jest, bo nowy zwierzchnik Kościoła rzymskokatolickiego otrzymał już wcześniej tytuł „Człowieka roku” przyznawany przez magazyn „Time”. Franciszek nie jest jednak jedynym przedstawicielem religii w czołowej dziesiątce rankingu. Na dziewiątej pozycji znalazł się Dalajlama, przywódca buddyzmu tybetańskiego. Tyle o duchownych, ale silną reprezentację w czołówce ma też biznes. Alan Mulally, ceniony szef koncernu motoryzacyjnego Forda, wskoczył na podium, tuż za zajmującą drugie miejsce Angelą Merkel. Nie zabrakło też słynnego inwestora Warrena Buffetta i Jeffa Bezosa, prezesa internetowego detalisty Amazon.com.

Liderzy świata

1. Papież Franciszek 2. Angela Merkel 3. Alan Mulally 4. Warren Buffett 5. Bill Clinton

6. Aung San Suu Kyi 7. Joe Dunford 8. Bono 9. Dalajlama 10. Jeff Bezos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane