Goldman Sachs: jen i euro będą słabły

Analitycy Goldman Sachs spodziewają się dalszego osłabienia jena i euro spowodowanego ilościowym luzowaniem polityki pieniężnej w Japonii i Europie. Uważają, że Fed nie zdecyduje się na podwyżkę stóp w tym tygodniu.

Jen spadnie do 130 za dolara w okresie najbliższych 12 miesięcy, bo szef Banku Japonii Haruhiko Kuroda zwiększy skalę ilościowego luzowania w październiku, przekonują analitycy Goldman Sachs.

Bank oczekuje także, że w przyszłym roku euro osłabi się   i będzie notowane po 0,95 USD. Tu także argumentem jest wydłużenie programu zakupów aktywów w ramach ilościowego luzowania polityki pieniężnej.

Goldman Sachs przekonuje, że ostatnie umocnienie euro i jena spowodowane zawirowaniami wywołanymi przez dewaluację chińskiego juana w sierpniu to okazja do zarobku na sprzedaży obu walut. 

Jen notowany był w poniedziałek po 120,42 za dolara, a euro po 1,1350 za dolara. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Goldman Sachs: jen i euro będą słabły