Goldman Sachs rozważa handel kryptowalutami

opublikowano: 03-10-2017, 07:52
aktualizacja: 03-10-2017, 07:53

Goldman Sachs rozważa rozpoczęcie handlu bitcoinem i innymi kryptowalutami, wynika z wypowiedzi rzeczniczki amerykańskiego banku.

- W odpowiedzi na zainteresowanie klientów cyfrowymi walutami badamy jak najlepiej służyć im w tym obszarze – powiedziała rzecznika banku.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

Analizy są dopiero na wstępnym etapie, zastrzegła. 

Goldman Sachs poważnej przygląda się bitcoinowi niż inne duże banki z Wall Street. Sheba Jafari, wiceszef zespołu FICC Market Strats pracującego dla banku był jedynym przedstawicielem dużego banku, który publikował raporty dotyczące gwałtownego umocnienia się bitcoina w tym roku.

Niektórzy analitycy uważają, że Goldman Sachs mógłby skorzystać na uruchomieniu handlu tak zmiennymi aktywami jak kryptowaluty, zwłaszcza kiedy słabiej wiedzie mu się na rynku obligacji.

- Najsprytniejsza firma z Wall Street ma możliwość przewodzić rynkowi w oferowaniu usług finansowych dla kwitnącej branży kryptowalut - powiedział Matthew Goetz, szef BlockTower Capital, firmy inwestującej w kryptowaluty i były członek władz Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu