Goldman Sachs uwikłany w „insider trading”

opublikowano: 19-02-2013, 09:34

Amerykański bank poinformował, że współpracuje z SEC w sprawie podejrzenia „insider tradingu” przy okazji przejęcia H.J. Heinz Co przez Berkshire Hathaway i 3G Capital Partners za 23 mld USD, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

W piątek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że wszczęła dochodzenie i wystąpiła o zamrożenie aktywów na koncie w Zurychu w związku z podejrzeniem iż dokonane w Szwajcarii transakcje opcyjne dzień przed ogłoszeniem przejęcia spółki Heinz to „insider trading”, czyli transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych. SEC podał wówczas, że w Szwajcarii sprawa dotyczy „GS Account”. Goldman Sachs wkrótce potem poinformował, że współpracuje z SEC we wspomnianej sprawie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Władze Szwajcarii informują obecnie, że nie skierowano do nich prośby o pomoc w dochodzeniu SEC, a bez formalnej współpracy nie jest możliwe zamrożenie przez Amerykanów żadnych aktywów w banku działającym w Szwajcarii. SEC wyjaśnił jednak, że zamrożenie dotyczyło aktywów w USA,  a nie Szwajcarii, choć wiązało się z podmiotem „stojącym za kontem w Zurychu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Polecane