Czytasz dzięki

Goleniów zacieśnia relacje ze Skandynawią

  • Marta Bellon
opublikowano: 13-07-2015, 22:00

Zachodniopomorska gmina chce skrócić sobie drogę do największych inwestorów z północnej Europy.

W gminie Goleniów siedzibę ma Ikea Industry. Zainwestowały tam również duńskie firmy takie jak LM Wind Power czy Abena, Dancoal, Prime Cargo, Stok Emballering i StylePit (działają w Goleniowskim Parku Przemysłowym).

Tymczasem władze Goleniowa robią kolejny krok do zacieśnienia współpracy z tym regionem Europy. Goleniów dołączył do Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (Scandinavian-Polish Chamber of Commerce, SPCC) — stowarzyszenia stworzonego przez i dla przedsiębiorców związanych ze Skandynawią.

SPCC zrzesza obecnie niemal 350 członków, należy do największych izb bilateralnych działających w naszym kraju. Goleniowski samorząd liczy, że członkowstwo w izbie ułatwi gminie nawiązywanie kontaktów z osobami zarządzającymi prężnymi firmami skandynawskimi.

— Wstępując w szeregi SPCC uzyskujemy możliwość dotarcia z naszą ofertą gospodarczą do ponad trzystu inwestorów nordyckich działających w Polsce. Nie bez znaczenia jest też promocyjny wymiar współpracy z izbą. Goleniów jest pierwszym samorządem w SPCC, co z pewnością zostanie zauważone przez jej członków.

Zwrócimy ich uwagę na Goleniowski Park Przemysłowy, to pewne — przekonuje Robert Krupowicz, burmistrz gminy Goleniów. Główna siedziba skandynawskiej izby znajduje się w Warszawie, ale organizacja jest aktywna na terenie całego kraju poprzez przedstawicieli działających w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, we Wrocławiu i w Szczecinie. Goleniów jest położony na skrzyżowaniu dwóch głównych europejskich tras: E28 i E65.

Ta druga łączy szwedzkie Malmö z Chanią na Krecie. Z Norwegią łączą natomiast region regularne połączenia lotnicze z Oslo, Bergen i Stavanger do Portu Lotniczego Szczecin- -Goleniów. Jesienią wspólnie z SPCC zachodniopomorski samorząd zorganizuje konferencję Greenfield Open i szkolenie dla dyrektorów finansowych ze zmian w przepisach dotyczących działalności w specjalnych strefach ekonomicznych.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane