Google niechciany w Berlinie

opublikowano: 30-10-2018, 22:00

W dzielnicy Kreuzberg w Berlinie miał powstać inkubator dla start-upów.

Nie zostanie stworzony z powodu silnego sprzeciwu mieszkańców. We wrześniu aktywiści okupowali przez kilka godzin budynek, w którym miał powstać kampus Google’a.

Protestujący oskarżali spółkę o nieuczciwe praktyki, m.in. unikanie płacenia podatków czy nierzetelne dysponowanie danymi internautów. Nie chcieli powstania kampusu także z obawy, że spowoduje on wzrost cen na rynku nieruchomości w dzielnicy. Wskazywali, że między 2016 a 2017 r. mieszkania w Berlinie zdrożały średnio o ok. 20 proc., a w dzielnicy Kreuzberg ich cena poszła w górę aż o 71 proc. Google poinformowało, że miejsce przeznaczone na kampus przekaże dwóm lokalnym organizacjom humanitarnym. Kampus Google’a w Berlinie miał być siódmym na świecie, po zlokalizowanych w Warszawie, Londynie, Tel Awiwie, Seulu, Madrycie i São Paulo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy