GPW: będą zmiany w indeksach giełdowych

opublikowano: 03-12-2021, 07:32

Spółka GPW Benchmark ogłosiła zmiany w indeksach giełdowych, do których formalnie dojdzie po sesji 17 grudnia.

fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Skład WIG20 nie zmieni się, a jedynie udział w nim PKO BP zostanie ograniczony do 15 proc.

W gronie blue chipów pozostanie więc Mercator Medical z udziałem 0,166 proc. Na liście rezerwowej nr 1 jest obecnie mBank, przed Aliorem (to właśnie ten bank w marcu zastąpiony został w WIG20 przez Mercator) i Pepco.

Ta ostatnia spółka wejdzie na razi do mWIG40, zastępując OncoArendi.

OncoArendi będzie w sWIG80, podobnie jak inni nowicjusze: gwiazda ostatnich tygodni Bumech oraz Getin Noble i dwaj tegoroczni debiutanci: Onde i Shoper.

Skład sWIG80 opuszczą Airway, INC, Krynica Vitamin, Lentex i Mennica.

“Ranking indeksów został sporządzony po sesji 19 listopada 2021 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami oraz miesięczny wskaźnik obrotu (MWO) za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 18 listopada 2021 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie” - podała GPW Benchmark.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane