GPW bezterminowo zawiesiła obrót akcjami i obligacjami Getbacku

opublikowano: 17-04-2018, 08:51
aktualizacja: 17-04-2018, 10:49

GPW na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zawiesiła bezterminowo obrót akcjami i obligacjami Getbacku.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Komisja Nadzoru Finansowego, KNF
Szymon Laszewski/FORUM

W obrocie na GPW są akcje oraz 27 serii obligacji windykatora.

Obrót został zawieszony już na wczorajszej sesji, tuż po południu, po serii komunikatów ze strony spółki i dementi ze strony PFR i PKO BP. Czytaj więcej...

Żądanie KNF nawiązuje właśnie do tych komunikatów. 

KNF w komunikacie poinformował o przyczynach żądania zawieszenia obrotu.

"(...) w ocenie organu nadzoru analiza przedstawionego w sprawie stanu faktycznego podaje w wątpliwość wiarygodność informacji poufnej przekazanej przez Emitenta w raporcie nr 39/2018 z dnia 16 kwietnia 2018 r. W efekcie sposób informowania przez spółkę o rzekomo prowadzonych negocjacjach w zakresie pozyskania finansowania może przyczyniać się do szkodliwej dla rynku dezinformacji, a także może wprowadzać w błąd uczestników rynku co do rzeczywistej sytuacji Spółki. Z tego względu inwestorzy dokonujący transakcji, których przedmiotem są instrumenty finansowe wyemitowane przez spółkę, do czasu wyjaśnienia wskazanych rozbieżności nie posiadają dostatecznej wiedzy na temat rzeczywistej sytuacji Emitenta, w oparciu o które mogliby podejmować racjonalne decyzje inwestycyjne. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje jednocześnie, że podejmuje wszystkie niezbędne kroki w celu pełnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz umożliwienia jak najszybszego wznowienia notowań instrumentów finansowych wyemitowanych przez spółkę GetBack" - podano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane