GPW: Gant zyskuje po wejściu do stolicy

opublikowano: 2007-07-03 11:33

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, kierowany przez Dariusza Małaszkiewicza Gant Development wszedł do Warszawy. Spółka kupiła prawo użytkowania wieczystego 18,8 tys. m.kw. zabudowanej nieruchomości na stołecznej Woli, przy ulicy Sokołowskiej. Cenę ustalono na 154 mln zł, z czego 85 proc. stanowić będą kredyty. - Transakcja jest realizacją zapowiadanego w lutym wejścia na rynek warszawski – czytamy w komunikacie.

Deweloper, dotąd obecny m.in. we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, powoli wyczerpuje kapitał zgromadzony z niedawnej emisji akcji. Na przejętym gruncie w I kwartale przyszłego roku zrealizuje inwestycję mieszkaniowo-usługową o powierzchni użytkowej mieszkań wielkości 70-100 tys. m. kw. (czyli nawet do 2000 mieszkań, zależnie od projektu).

Kurs dewelopera, po dwóch spadkowych sesjach (wpływ słabego debiutu konkurencyjnego LC Corp), odrabia straty i rośnie o 2 proc. Do rekordu z połowy kwietnia brakuje mu jednak 15 proc.

ONO