GPW: kurs Ganta rośnie po rekomendacji DM PKO BP

11-01-2007, 13:39

Akcjonariusze Ganta mają powody do zadowolenia. Ich optymizm co do perspektyw spółki podzielają analitycy DM PKO BP.

Akcjonariusze Ganta mają powody do zadowolenia. Ich optymizm co do perspektyw spółki podzielają analitycy DM PKO BP.

W dzisiejszym dużym raporcie analitycznym dotyczącym spółek działających w branży deweloperskiej, specjaliści DM PKO BP jedną akcję Ganta wycenili na 88,3 zł w 12-miesięcznej perspektywie czasowej. Rekomendacja brzmi „kupuj”. Wczoraj na GPW za jeden walor płacono 56,8 zł.

Potencjał wzrostu notowań określony poziomem ceny docelowej rekomendacji przekracza aż 55 proc. Nic więc dziwnego, że inwestorzy mający dostęp do raportu brokera rzucili się do kupna akcji. Na półmetku sesji kurs spółki rośnie o ponad 10 proc. W brody plują sobie natomiast ci, którzy wczoraj pozbywali się walorów dewelopera. Na środowym zamknięciu akcje potaniały o 6,9 proc.

- Na wycenę Ganta składa się wycena działalności deweloperskiej oraz finansowej. Wpływ biznesu finansowego jest naszym zdaniem znikomy, a jego wartość wynosi jedynie 9,2 mln zł, tj. 0,84 zł na 1 akcję. Całą spółkę wyceniamy na ok. 900 mln zł. W perspektywie 12-miesięcznej określiliśmy wartość 1 akcji Ganta na 88,3 zł i rekomendujemy KUPNO akcji spółki – czytamy w raporcie z 11 stycznia. ASZ

Zapoznaj się z fragmentem raportu analitycznego BM PKO BP dotyczącym Ganta:  Gant 11.01.2007.pdf

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: kurs Ganta rośnie po rekomendacji DM PKO BP