GPW: popyt rośnie, WIG20 oddala się od 1500 pkt.

16-09-2003, 10:59

Warszawska giełda rozpoczęła wtorkowe notowania od wzrostu. Większość blue chipów drożeje, co pozwoliło WIG20 oddalić się od bariery 1500 pkt. Popytem cieszą się akcje banków i spółek branży informatycznej. Nadal wyraźnie rośnie kurs Softbanku. Inwestorzy realizują zysk na akcjach Elektrimu.

Wtorkowa sesja rozpoczęła się od umiarkowanych wzrostów indeksów. Przewaga popytu zaczęła jednak dość szybko rosnąć dzięki czemu WIG 20 coraz bardziej oddalał się od bariery 1500 pkt. Wśród blue chipów liderem wzrostów jest Softbank. Popularność papierów spółki wiąże się zarówno z optymistycznymi prognozami przedstawionymi przez jej prezesa, jak i zapowiedzią jej udziału w realizacji kontraktu na informatyzację PZU. Softban jest również wymieniany jako faworyt przetargu na budowę CEPiK, który ma zostać rozstrzygnięty na przełomie września i października.

Dużym popytem cieszą się akcje Rafako. Spółka poinformowała po zakończeniu wczorajszej sesji o podpisaniu z niemieckim odbiorcą kontraktu na dostawę kotła do spalania odpadków. Wartość umowy sięga 12,6 mln EUR.

Branża bankowa ma się dobrze. Wyraźnie rośnie kurs Pekao. Drożeją akcje BPHPBK, którego rating podwyższył w poniedziałek Moody’s.

Mocno spada tymczasem cena papierów BRE Banku. Analitycy CDM Pekao liczą wprawdzie na poprawę wyników spółki, ale wycenili jej akcje na 97,50 zł. Ich obecna cena rynkowa sięga tymczasem 102 zł.

Tanieją mocno drożejące w poniedziałek akcje Elektrimu. Inwestorzy zdecydowali się nie czekać i zaczęli realizować zysk na papierach spółki. Po pierwszej euforii wywołanej sprzedażą PTC zaczęły pojawiać się głosy obawy o dalszą przyszłość Elektrimu.

Tanieją papiery Mostostalu Export. Jeden z kooperantów spółki złożył wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Dług Mostostalu, który spowodował wystąpienie z nim do sądu, wynosi zaledwie 54 tys. zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt rośnie, WIG20 oddala się od 1500 pkt.