GPW: spółek z sektora TMT nie przeraził Nasdaq

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 24-05-2001, 12:07

Na warszawskiej giełdzie panują dzisiaj podobne nastroje, jak na giełdach europejskich. Po chwilowym załamaniu, indeksy idą do góry. Pomimo środowej przeceny na Nasdaq, najsilniejszy jest sektor TMT. Kolejny dzień rośnie cena akcji PKN Orlen. Rozczarowani przebiegiem NWZA akcjonariusze Banku Śląskiego pozbywają się swoich akcji. Słaby pozostaje sektor budowlany.

Po środowym wzroście kursu PKN, dzisiaj papier ten nadal pozostaje mocny. Skarb państwa prawdopodobnie sprzeda 18-proc. pakiet akcji koncernu austriackiemu OMV. Dzięki temu nie zwiększy się liczba akcji na parkiecie, czego wcześniej obawiali się inwestorzy.

Ostro spada wycena Banku Śląskiego, który wczoraj osiągnął roczne maksimum. Giełda jest rozczarowana przebiegiem środowego NWZA spółki, na którym holenderski właściciel banku brutalnie rozprawił się z akcjonariuszami mniejszościowymi.

Coraz droższe są akcje Elektrimu. Możliwe, że jutrzejsze posiedzenie rady rozstrzygnie o wyborze oferty Vivendi bądź Deutsche Telekom.

Zaskakuje obrotami Impexmetal. Papier, który na ogół ma problemy z płynnością, dzisiaj znajduje się w czołówce obrotów. W trzech transakcjach właściciela zmieniło 155 tys. akcji.

Na parkiecie zadebiutowały prawa do akcji Hogi.pl. Cena otwarcia 4,65 zł o 3 proc. przewyższyła cenę emisyjną akcji serii D. Jednak po kilku godzinach kurs portalu spadł już poniżej ceny emisyjnej. W ostatniej rekomendacji DI BRE Banku wycenił akcję spółki na 4,6 – 5,4 zł.

Bardzo słabo spisuje się dzisiaj budowlanka. Spadają akcje potentatów sektora: Budimeksu i Exbudu. Traci Mostostal Zabrze, co jest efektem spekulacji o parytecie wymiany akcji w fuzji z Pia Piasecki. Większość obserwatorów sądzi, że z uwagi na silną pozycję braci Piaseckich, współczynniki ten wyniesie przynajmniej 1:1. Giełda również tak uważa, gdyż ubiegły tydzień przyniósł wzrosty wartości Piaseckiego i spadki MZ. Obecnie ich kurs prawie się wyrównał.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spółek z sektora TMT nie przeraził Nasdaq