GPW w drodze na szczyt!

Grzegorz Nawacki
18-12-2009, 15:16

W przyszłym roku krajowe indeksy dadzą zarobić kolejne 10-20 proc., ale nie będzie to komfortowa podróż. Tak uważa Sebastian Buczek z Quercus TFI.

Mijający rok był lepszy niż w marzeniach optymistów. Tak przynajmniej uważa Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Od kilku tygodni jest po stronie tych, którzy przekonują, że nadszedł kres tegorocznych wzrostów.
- Od dłuższego czasu spodziewamy się korekty. I w końcu przyszła… tyle, że w Grecji i Turcji, Polska giełda wciąż ma się dobrze. Poziom obecnych wycen jest fair, w krótkim terminie nie widać potencjału do wzrostów. W długim wciąż są atrakcyjne – mówi Sebastian Buczek.

Według Buczka inwestorzy powinni poskromić apetyt – przyszły rok nie będzie już tak dobry.
- Nasz bazowy scenariusz zakłada wzrost giełdy w 2010 r. o 10-20 proc. Ale towarzyszyć mu będą silniejsze wahania niż w tym roku – dodaje Sebastian Buczek.

Są też dwa inne scenariusze.
- W negatywny giełda spadnie o 10 proc. Pozytywny zakłada wzrosty indeksu WIG do poziomu 50 tys. pkt w pierwszym kwartale (obecnie 39,5 tys. – przyp. red.) – mówi Sebastian Buczek. 

Na jakie spółki warto teraz stawiać?
- Łatwiej wskazać najgorsze sektory niż najlepsze, bo nie ma ewidentnie niedowartościowanych. Słabo poradzą sobie spółki budowlane i eksporterzy ze względu na umacnianie się złotego. Liderów trzeba szukać wśród spółek mogących poprawić wyniki np. importerzy i spółki przemysłowe – mówi Sebastian Buczek.

Więcej - w piątkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW w drodze na szczyt!