GPW znów zacznie sesję niewielkimi zmianami

22-05-2003, 08:55

Niewielkie spadki głównych indeksów na zamknięciu środowych sesji na największych giełdach zagranicznych nie popsują nastrojów inwestorów z GPW. Sesja znów zacznie się od niewielkich zmian indeksów. Druga faza czwartkowych notowań na warszawskim parkiecie przyniosła ożywienie popytu. Rynek zawdzięcza go jednak przede wszystkim gwałtownemu wzrostowi zainteresowania papierami PKN Orlen i TP SA.

Dzięki rosnącemu pod koniec sesji popytowi na akcje blue chipów WIG20 przebił poziom oporu na 1160 pkt. To przede wszystkim zasługa rosnącej popularności akcji PKN Orlen i TP SA. Pierwsza ze spółek zaczęła drożeć po informacji o dopuszczeniu jej przez ONZ do programu ‘ropa za żywność’. Popyt na jej papiery może dalej rosnąć za sprawą wiadomości o sprzedaży przez koncern akcji w NOM spółce PSE za 111,5 mln zł.

Kurs akcji TP SA osiągnął poziom 14 zł mimo ostatnich wiadomości o sprzedaży ich dużej ilości przez zakłady Cegielskiego. Tym samym osiągnęły najwyższą w tym roku cenę zamknięcia, choć sprzedawano je w trakcie kilku ostatnich sesji po minimalnie wyższej cenie. Możliwe, że wysoka wycena papierów TP SA skłoni dziś część inwestorów do realizacji na nich zysków.

Ciekawie zapowiadają się notowania akcji Prokomu. W czwartkowej prasie pojawiły się informacje o naciskach prezesa PZU na komisję przetargową, aby ta wskazała na Prokom, jako dostawcę systemu informatycznego dla ubezpieczyciela. Reakcja rynku na tą wiadomość jest wielką niewiadomą. Taka informacja może być bowiem odebrana np. jako swoisty ‘pocałunek śmierci’ dla Prokomu.

Interesująca jest również reakcja rynku na doniesienia 'Parkietu' o możliwości sprzedaży akcji Dębicy przez Goodyear. Wczorajszą sesję zakończyły one minimalnym wzrostem kursu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW znów zacznie sesję niewielkimi zmianami