GPWtr@der - platforma do nauki inwestowania

GPW
opublikowano: 14-04-2014, 11:24

GPWtr@der to platforma demo do nauki inwestowania w kontrakty terminowe na WIG20, mWIG40, akcje 22 spółek oraz kontrakty na waluty

GPWtr@der pozwala na zawieranie transakcji kontraktami terminowymi notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania

W ramach działań edukacyjnych adresowanych do inwestorów Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchomiła unikalną platformę do nauki inwestowania w kontrakty terminowe - GPWtr@der. System został zaprojektowany z myślą o początkujących inwestorach, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat rynku derywatów oraz poznać od strony praktycznej mechanizmy inwestowania w dostępne na nim instrumenty finansowe.

Każdy użytkownik po zalogowaniu otrzymuje kwotę 10 000 wirtualnych złotych, które inwestuje w dostępne na platformie instrumenty. GPWtr@der umożliwia inwestowanie w kontrakty na WIG20, mWIG40, akcje 22 spółek oraz w kontrakty na trzy pary walutowe (EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

Platforma odwzorowuje rynek kontraktów terminowych i pozwala na zawieranie transakcji instrumentami notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania w systemie ciągłym opóźnione o 15 min. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor dokonujący transakcji na wirtualnym rachunku może doświadczyć dynamiki zmian na rynku instrumentów pochodnych i nabrać doświadczenia niezbędnego podczas inwestycji na rachunku rzeczywistym.

Nowością, w którą wyposażono platformę, jest sposób realizacji zleceń. Polega on na tym, że inwestor może dokonać transakcji po cenie wynikającej z widocznych na rynku rzeczywistych ofert kupna lub sprzedaży niezależnie od tego czy oferta przeciwstawna odpowiada pod względem liczby kontraktów zleceniu inwestora. Stanowi to znaczne ułatwienie w zawieraniu transakcji.

Tym, co wyróżnia GPWtr@dera wśród innych tego typu platform jest bardzo duże podobieństwo do systemów klienckich wykorzystywanych w domach maklerskich. Do tego stopnia, że w systemie zastosowano także symulację pobierania prowizji maklerskich.

Platforma jest projektem w całości przygotowanym i wdrożonym przez GPW i jest pierwszym tak wszechstronnym narzędziem edukacyjnym udostępnionym inwestorom przez Giełdę. W planach jest poszerzenie jej o możliwość symulacji inwestowania w opcje giełdowe oraz uruchomienie wersji mobilnej GPWtr@der na urządzenia przenośne.

GPWtr@der to aplikacja w polskiej wersji językowej z intuicyjną obsługą. Jedynym wymaganiem jakie należy spełnić, by korzystać z platformy jest komputer z dostępem do Internetu. Aplikacja jest dostępna pod adresem www.gpwtrader.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GPW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu