Grabarczyk: Raport NIK ws. GDDKiA potwierdził ocenę resortu

TS
10-09-2008, 09:48

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk odniósł się do krytycznego raportu NIK nt. działalności GDDKiA.  

- Uwadze kontrolerów i mediów umknęło, że podobną ocenę działalności dyrekcji miał resort infrastruktury i rekomendował zmianę ówczesnego szefa GDDKiA - powiedział Grabarczyk w specjalnym pociągu, którym jądą uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Nowe kierownictwo stwarza szansę na diametralna poprawę sytuacji. Mamy tam nowy statut, nowe standardy. Wprowadzone zmiany są widoczne już dziś. Chodzi m.in. o monitorowanie postępu prac, o które wcześniej ministerstwo nie mogło się doprosić. Już przy współpracy z nową dyrekcją MI doprowadziło też do szczęśliwego finału negocjacji z koncesjonariuszami: GTC i AW. W przypadku AW powstanie autostrada betonowa, a cena jest tylko nieznacznie wyższa od tradycyjnej. To sukces - podkreślił.

Grabarczyk powiedział, że kluczową role w odblokowaniu inwestycji drogowych miał resort finansów.

- Długo sprawdzał, czy jesteśmy w stanie uruchomić procesy inwestycjne, ale w końcu się przekonał. Musimy w przyszłym roku uruchomić wszystkie projekty związane z budową dróg na EURO2012. W przeciwnym razie nie zdążymy - powiedział.

TS
 
 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grabarczyk: Raport NIK ws. GDDKiA potwierdził ocenę resortu