Grad o programie prywatyzacji na II półrocze i 2010 r.

PAP
opublikowano: 10-07-2009, 15:38

Resort skarbu przygotuje na posiedzenie rządu, 28 lipca, program prywatyzacji, dotyczący drugiej połowy tego roku i 2010 r. - powiedział w piątek PAP minister skarbu Aleksander Grad.

"Na 28 lipca przygotuję na Radę Ministrów program prywatyzacji na drugie półrocze tego roku i na przyszły rok, po to, by w 2010 roku zwiększyć przychody z prywatyzacji, by uniknąć konieczności podwyższenia podatków" - podkreślił szef resortu skarbu.

"Chcemy większymi przychodami z prywatyzacji wesprzeć wykonanie budżetu" - dodał Grad.

Premier Donald Tusk poinformował w czwartek, że szef resortu skarbu dostał już zadanie, by przygotować przyspieszony program prywatyzacji na 2010 rok. Podkreślił, że dotyczy to spółek, które są przygotowane do prywatyzacji, ale proces ten był planowany w odleglejszych terminach. "W 2010 roku będziemy chcieli przyspieszyć prywatyzację po to, by uniknąć ryzyka podwyższenia podatków" - mówił Tusk.

Grad przyznał, że "to, co się dzieje w światowych finansach i gospodarce, nie pomaga w realizowaniu planu prywatyzacji przedsiębiorstw".

Na pytanie PAP, na czym ma polegać przyspieszony program prywatyzacji, szef resortu skarbu odparł: "Jest za wcześnie, by odpowiadać na to pytanie". Dodał, że ma to być "bardzo ambitne i odważne przedsięwzięcie".

"Chcemy tak skonstruować ten plan, by na warunkach rynkowych - kierując się zdrowym rozsądkiem - kontynuować prywatyzację" - podkreślił. Zaznaczył, że rząd nie planuje i chce uniknąć zwiększenia obciążeń podatkowych. "Większe przychody z prywatyzacji pozwolą płynniej przejść przez trudny okres" - powiedział.

Szef resortu skarbu ocenił, że realne jest osiągnięcie w tym roku przychodów z prywatyzacji na poziomie 12 mld zł. Przypomniał, że w drugiej połowie tego roku resort skarbu planuje prywatyzację warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, sektora farmaceutycznego oraz przeprowadzenie drugiego etapu prywatyzacji Enei. "Te plany pozwolą na zbliżenie się do kwoty 12 mld zł przychodów z prywatyzacji" - powiedział.

Na początku lipca Grad zapowiedział, że przychody z prywatyzacji w 2010 roku będą zbliżone do planowanych na ten rok i mogą wynieść 11-12 mld zł.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane