Granty na innowacje społeczne

opublikowano: 27-01-2019, 22:00

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR) wydłużyło termin konkursu dotacyjnego „Innowacje społeczne” z działania 4.1 programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Pierwotnie nabór miał zakończyć się 30 stycznia. Przedstawiciele MIR zdecydowali, że firmy, które swoimi rozwiązaniami chcą ułatwiać życie seniorom i osobom z niepełnosprawnościami, mogą składać wnioski do 11 lutego. Do konkursu mogą przystąpić m.in. MŚP i organizacje pozarządowe, które chcą rozwijać produkty i usługi dla osób starszych, z zaburzeniami percepcji i mobilności. Program przewiduje powstanie trzech ogólnopolskich inkubatorów innowacji społecznych, które będą działać przez 3-4 lata. Wyłowią one nowatorskie pomysły, pomogą je rozwinąć i wdrożyć na rynek. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc ekspertów i wsparcie finansowe. W puli jest 10 mln zł, a każda firma ma szansę na 100 tys. zł. Więcej informacji: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota zaiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu