Granty na projekty dotyczące ciepłownictwa

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 06-06-2018, 22:00

Jeszcze przez dwa miesiące przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje na inwestycje w systemy ciepłownicze i sieci chłodu.

Jeszcze przez dwa miesiące przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje na inwestycje w systemy ciepłownicze i sieci chłodu. Okazję do tego daje im działanie 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko („Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”). Do podziału między wnioskodawców jest 200 mln zł. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

W szranki o dotacje mogą stanąć jednak nie tylko przedsiębiorstwa, ale również samorządy i podmioty świadczące usługi publiczne. Granty pokryją m.in. koszty przebudowy systemów ciepłowniczych, których celem jest zmniejszanie strat na przesyle. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć unijne wsparcie także na budowę nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (ul. Konstruktorska 3A).

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na styczeń 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

WAŻNA DATA

27.07 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Granty na projekty dotyczące ciepłownictwa