Granty na żłobkowy biznes

opublikowano: 12-03-2018, 22:00

Firmy z Opolszczyzny otrzymają unijne wsparcie na inwestycje w przyzakładowe kluby dziecięce.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) rozstrzygnęło drugą edycję konkursu dotacyjnego z poddziałania 10.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Infrastruktura usług społecznych”). Strumień dofinansowania w wysokości ponad 5,6 mln zł popłynie do przedsiębiorców, którzy chcą uruchomić żłobkowy biznes. Dzięki temu na Opolszczyźnie powstanie blisko 300 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do 6 lat.

— Granty sfinansują inwestycje związane z tworzeniemlub rozbudową żłobków i klubów dziecięcych, m.in. w Niemodlinie, Kluczborku, Opolu i Kędzierzynie-Koźlu — wylicza Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. W szranki o dotacje stanęło w sumie 15 firm, z czego dziewięć otrzymało dofinansowanie. Zrealizują one projekty o wartości ponad 14 mln zł. Najwyższy grant dla przedsiębiorstwa wyniósł blisko 800 tys. zł, a najniższy — 112 tys. zł.

— Problemów demograficznych nie da się rozwiązać w ciągu roku. To musi być zaplanowany proces, w którym uczestniczą m.in. przedsiębiorcy chcący z pomocą dotacji inwestować w miejsca opieki dla maluchów i seniorów — podkreśla Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Roland Wrzeciono zauważa, że po zakończeniu wszystkich projektów, którym przyznano grant w ramach dwóch naborów, w regionie przybędzie blisko 500 nowych miejsc opieki dla dzieci. W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalne firmy zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło trzynaście naborów dla przedsiębiorców, z czego jedenaście już rozstrzygnęło. Wśród nich były konkursy z dotacjami na wprowadzanie w przedsiębiorstwach nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, a także na wdrażanie na rynek innowacji i podnoszenie efektywności energetycznej firm. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu