Granty pomogą podbić świat

opublikowano: 10-07-2018, 22:00

Dotacje popłyną do firm ze wschodniej Polski, które mają w ofercie produkty z dużym potencjałem sprzedażowym na nowych rynkach.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęca firmy, aby stawiały sobie poprzeczkę coraz wyżej i zdobywały zagranicznych klientów. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie może dać im ekspansja. To nie tylko okazja do uzyskania większych dochodów, ale także możliwość dostępu do nowych technologii i nawiązania kontaktów biznesowych.

Rządowa agencja ogłosiła konkurs z dotacjami dla eksporterów z makroregionu Polska Wschodnia. W puli jest 100 mln zł. Każda firma, która chce, aby jej produkty lub usługi zaistniały na nowych rynkach, może otrzymać grant w wysokości nawet 800 tys. zł.

To już piąta edycja naboru. Konkursy, które odbywały się w poprzednich latach, składały się z dwóch etapów. W pierwszym firmy miały szansę powalczyć o granty na przygotowanie kompleksowego modelu biznesowego pod kątem wejścia na nowe rynki. Natomiast w drugiej rundzie przedsiębiorstwo mogło zdobyć dotacje na wdrożenie wspomnianego modelu. W tym roku PARP zrezygnowałaze schematu dwuetapowego, bo wydłużał on czas oczekiwania przedsiębiorcy na decyzję o przyznaniu dotacji oraz realizację przedsięwzięcia.

Granty sfinansują m.in. udział przedstawicieli biznesu w szkoleniach. Pokryją również koszty wytworzenie materiałów reklamowych i promocyjnych, a także przygotowania badań i testów produktów przeznaczonych na zagraniczne rynki.

Ważne jest to, aby przedsiębiorca miał w ofercie co najmniej jeden produkt, wyrób lub usługę z potencjałem sprzedażowym na nowym zagranicznym rynku. To kluczowe kryterium w ocenie przedsięwzięcia. Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski od 30 lipca do 4 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu