Grecja widzi ratunek w uprawie marihuany

AR
opublikowano: 14-11-2017, 22:00

Rząd w Atenach planuje przeforsować ustawę, która pozwoli plantatorom na uprawę do końca 2017 r. marihuany, aby zbiory możliwe były już w najbliższym sezonie letnim.

Politycy liczą na to, że Grecja stanie się europejskim potentatem rynku marihuany medycznej. W oficjalnym wywiadzie Evangelos Apostolou, minister rozwoju wsi, powiedział niedawno, że inwestorzy planują w Grecji budowę szklarni, na których terenie możliwa będzie zarówno uprawa, jak też produkcja marihuany medycznej. Dzięki temu Grecja zacznie mieć udział w rynku, którego wartość, według szacunków, ma wzrosnąć w ciągu najbliższych 10 lat do 200 mld EUR. Taka inwestycja to też gwarancja miejsc pracy w kraju, gdzie bezrobocie sięga 20 proc. Minister zapewnił jednak, że Grecja nie zamierza wprowadzić tak liberalnego prawa, jakie ma np. Urugwaj czy niektóre stany w USA, gdzie obywatele mogą posiadać marihuanę na własny użytek. Chodzi o to, aby zezwolić na uprawę i sprzedaż cannabisu wyłącznie na potrzeby medyczne. WHO powołuje się na badania, które dowodzą, że kannabinoidy mają terapeutyczne właściwości w leczeniu niektórych dolegliwości w zaawansowanym stadium takich chorób, jak rak czy AIDS. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane